Cugetare

Article from category: Valeriu Cercel

proposed by: Valeriu Cercel on date: 8 Sep 2012
source: Valeriu Cercel

"Gatesc in fiecare zi
Cate-un meniu original,
Si tot eu spal, saptamanal,
Si rufe, oale, farfurii,

Iar de calcat, nu mai vorbesc!
De ani sunt experimentat,
Prin casa matur, fac curat,
Si prafu-l sterg cat m-odihnesc,

Ca, am si eu televizor
Si... cate-un meci poate-as vedea,
Dac-o femeie as avea,
Precum au altii-n casa lor"

...

Asa gandesc unii barbati
Intr-un ratacitor moment,
Uitand, o clipa, evident,
Ca sunt de-o viata insurati!

Valeriu Cercel

Scrisoare catre nasu’. Iti scriu, mai nasule,-o scrisoare, Cum rar iti scriu, doar ca acum Sunt framantat de o-ntrebare Ce nu-i gasesc raspuns nicicum, Si as dori, c-asa-i corect, Sa aflu de la [...]
previous article
Descoperirea secolului XX. Au aparut in asta lume, insa pretentii eu nu am, Si nu imi arde nici de glume, inventii mii, la kilogram, Dintr-o greseala, accident, aiurea, sau cum vrei s-o iei, De milioane, evident, [...]
next article

Cugetare

Valeriu Cercel : : Saturday, 8 Sep 2012

Discriminare divina

Valeriu Cercel : : Wednesday, 28 Sep 2011

Reumatism

Valeriu Cercel : : Sunday, 8 May 2011

Enigma elucidata

Valeriu Cercel : : Friday, 23 Sep 2011

Zvonuri carpatine

Valeriu Cercel : : Wednesday, 29 Sep 2010

Darwinista

Valeriu Cercel : : Thursday, 17 Nov 2011

Inocenta

Valeriu Cercel : : Saturday, 12 Mar 2011

Vara torida

Valeriu Cercel : : Monday, 16 Aug 2010

Nostalgie

Valeriu Cercel : : Wednesday, 15 Sep 2010

Chilotii din Pascani

Valeriu Cercel : : Tuesday, 1 Jun 2010

Sora prietenului meu

Valeriu Cercel : : Tuesday, 4 May 2010

Celular

Valeriu Cercel : : Sunday, 6 Jun 2010

Descoperirea secolului XX

Valeriu Cercel : : Friday, 14 Sep 2012

Nedumerire

Valeriu Cercel : : Wednesday, 11 May 2011

Clementa crestineasca

Valeriu Cercel : : Tuesday, 31 Aug 2010