2. In caz de dezastre, catastrofe
naturale, naufragii, femeile si copiii
sunt salvati primii. Barbatii
intotdeauna la urma.
3. Daca
doua femei se imbratiseaza, se tin de
mana, se saruta, stau impreuna, inseamna
ca sunt prietene. Daca doi barbati fac
asta, sunt poponari.
4. Daca o
femeie nu se descurca cu banii, inseamna
ca are o problema financiara. Daca un
barbat nu se descurca cu banii, el este
un incapabil, un ratat, un neispravit.
5. Daca o femeie face nazuri,
este capricioasa, cu toane, nu stie ce
vrea, isi exprima liber emotiile, se
destainuie, inseamna ca e "feminina".
Daca un barbat face asta, inseamna ca e
imatur, slab, efeminat.
6.
Femeile au dreptul sa manance gratis la
restaurant, sa intre gratis in cluburi,
etc. Barbatul plateste intotdeauna.
10. Daca o femeie naste, este
sfanta. Barbatul ajunge sfant cand e
rastignit pe cruce.
11.
Barbatul trebuie sa fie tot timpul
amabil, politicos, atent cu femeile. Ele
nu au nicio obligatie in acest sens fata
de barbati.
12. Femeile sunt
numite "sexul frumos". Barbatii, nu!
13. Un barbat, daca are o
problema, trebuie s-o rezolve (ca de-aia
e barbat). Femeia trebuie sa gaseasca...
un barbat.
Comentariu articol: eu - 23 Aug 2012
1 femeile care is alese pt sani coapse fund si de astea sunt alese pt posturi care necesita frumusete....pt alte posturi sunt aceleasi criterii la la barbati
2 femeile si copii sunt eliberati primii in caz de dezastra pt ca femile trebuie sa aiba grija de copii...in plus nu ar fi de niciun folos
3.....ai dreptate....
4 femeile nu au aceeasi putere si curaj si maturitate uneori ca sa se poata intretina mere si sa mai aiba grija si de copii si de toate...e greu
5...no comment...
6 cgestia asta cu intratul e gratis e pt reclama....ca sa se faca mai multa consumatie si de astea
7 barbatii is facuti pt a cucueri si domina....femeile is mai timide si nu au acest tupeu
9 faza asta e reala...dar d barbati depinde cel mai mult contactul sexual
10 femeia este sfanta cand naste pt ca prin acel copil poate crea un barbat care se va rastigni pt pocainta noastra
12femeile is numite asa pt ca ele au timp sa se aranjeze si de astea...pe cand barbatii distribuie acel timp muncii
13...mie lene sati explic de 13..dar sper ca ai intels ce voiam sa spun